Jesteś tutaj: Strona główna » Ruszył remont drogi w Suchorzu

Ruszył remont drogi w Suchorzu

7 kwietnia 2017

W dniu 3.04 br.odbyło się przekazanie placu budowy dla inwestycji pn.”Przebudowa nawierzchni drogi, chodników wraz z budowa kanalizacji sanit. deszczowej oraz przebudowa oświetlenia drogowego w m. Suchorze gm. Trzebielino”. Zadanie zostanie zrealizowane przez  Gminę Trzebielino przy wsparciu  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.

Podczas przekazania placu budowy obecni byli:

przedstawiciele wykonawcy firmy Strabag Sp. z o.o. : Jarosław Dąbrowski- kierownik Grupy Słupsk, Marcin Piwoni – kierownik budowy;

przedstawiciele podwykonawców;

Andrzej Szczoczarz – inspektor nadzoru,

przedstawiciele inwestora: Tomasz Czechowski-Wójt Gminy, Urszula Franc-kierownik referatu PNOŚ

przedstawiciele zarządców infrastruktury zlokalizowanej w pasie drogowym.

 

Inwestycja zakłada przebudowę nawierzchni drogi, która łączy osiedle domków jednorodzinnych z droga powiatową. W ramach inwestycji powstanie jezdnia z kostki betonowej o długości 1053 m i szerokości 5,5 m, obustronne chodniki o szerokości 1,5 m każdy oraz zjazdy do przyległych nieruchomości o szerokości 3,5 m i 6,0 m.  Odwodnienie nawierzchni zostanie zapewnione poprzez wykorzystanie istniejącej kanalizacji deszczowej. Droga zostanie wyposażona również w 28 nowych słupów oświetleniowych z oprawami typu LED.

Dodatkowo w ramach porozumienia zawartego z Powiatem Bytowskim zostanie zrealizowane zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1175G w miejscowości Suchorze na odcinku długości L=350mb”. Umowa zobowiązuje Powiat do wykonania przebudowy nawierzchni drogi na odcinku od zjazdu z drogi krajowej do granic szkoły, budowy zatok autobusowych, chodnika i przejścia dla pieszych w okolicy skrzyżowania z przebudowywaną drogą gminą.

 

 

Informujemy mieszkańców o możliwości wystąpienia utrudnień w związku z realizacją inwestycji.

zobacz archiwum

Zdjęcia

  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1

do góry