Sprawozdanie z ferii zimowych
PDF Drukuj
Wpisał: Małgorzata Kos   
środa, 01 kwiecień 2009

Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece upłynęły w ścisłym kontakcie z książką, czyli tym co w bibliotece najważniejsze.Wspólne spotkania były wędrówką po literaturze (legendy polskie) i po najważniejszych i najpiękniejszych miastach Polski, najciekawszych zakątkach naszego kraju.

Ferie rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi dla wszystkich uczestników: Mam na imię...; szukajcie swoich krewniaków; masażyki: Tu płynie rzeczka...,Pieczemy ciasto; ciuciubabka; miejsce obok mnie jest puste, zapraszam kogoś, kto ma niebieskie oczy...
Wedrówkę po Polsce zaczęliśmy od naszej miejscowości: oglądaliśmy stare zdjęcia Trzebielina, zapoznaliśmy się z twórczością Wacława Wiktorskiego-miejscowego pisarza i czytaliśmy jego wiersze.
Dzieci wykonały cykl prac plastycznych, charakterystycznych dla odwiedzanych miast i związanych z czytanymi legendami. Pamiątką "z podróży" do Kruszwicy była Mysia wieża z królem Popielem, a pamiątką z Krakowa smok wawelski i owieczki, a także uszyte przez dzieci kukiełki (król, królewna, smok i stańczyk). Z odwiedzin w Gdańsku powstał Neptun-władca mórz i oceanów, natomiast górska łąka z bacą pasącym owieczki przypomina nam o polskich górach i Zakopanem. Wykonane prace zaprezentowano na wystawie podczas balu kończącego ferie. Podczas spotkań w kuchni staropolskiej dzieci doskonaliły swoje umiejętności kulinarne: przygotowywały słynne w Poznaniu rogale oraz toruńskie pierniki.
Uczestnicy uczyli się piosenek: Lajkoniku laj laj... i Zasiali Górale owies, a także przygotowywali maski karnawałowe i kotyliony.
Na zakończenie ferii odbyły się dwa bale karnawałowe: w Bibliotece Gminnej i w Filii. Bal karnawałowy w Filii zorganizowany został przy współudziale świetlicy wiejskiej w Suchorzu. Przybyłe dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki. Dużą radość sprawiły uczestnikom wspólne zabawy: Na zielonej łące..., Stonoga, krzesełka i taniec na gazecie, taniec z balonem, Labada. Upieczone rogale i chrusty osłodziły chwile balu.
Ostatniego dnia ferii przyszedł czas na podsumowanie-wyłoniono najaktywniejszych uczestników ferii, którym za chęci i aktywność wręczono nagrody.

Zmieniony ( środa, 01 kwiecień 2009 )
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
©by Urzad Gminy Trzebielino

Projekt i wykonanie Ad-Sense.pl
tworzenie stron internetowych