Urząd Gminy Trzebielino arrow Z życia Biblioteki arrow Uroczyste otwarcie biblioteki i świetlicy w Suchorzu oraz Jubileusz 35
Uroczyste otwarcie biblioteki i świetlicy w Suchorzu oraz Jubileusz 35
PDF Drukuj
Wpisał: Biblioteka   
środa, 28 wrzesień 2011

 

 

17 września 2011 roku odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki i świetlicy w Suchorzu oraz Jubileusz 35. rocznica istnienia Filii bibliotecznej w Suchorzu. Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Trzebielino Tomasz Czechowski, Dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie Krystyna Podraża i Sołtys Sołectwa Suchorze Ewa Wilma-Guzowska.

Wśród gości znaleźli się: Przewodnicząca Rady Gminy Trzebielino Pani Stefania Hejna, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Marek Wiśniewski i Radni  Rady Gminy Trzebielino: Bożenna Kowalkowska - Przewodnicząca Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych,  Józefa Reclaw, Adam Wieczorek, Jarosław Mikołajczak, Katarzyna Gawrońska, Paweł Kos,  Alicja Czerwonka, Tadeusz  Półtorak, Robert Jarzębiński Radny Powiatu Bytowskiego, Pracownicy Urzędu Gminy: Krystyna Harasiuk Skarbnik Gminy i Małgorzata Kos, Irena Gałczyńska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Suchorzu,  Bożena Mazur Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Bytowie i bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki w Bytowie, Grażyna Bodnar Kierownik  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Trzebielinie, Grażyna Pańczyk z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w  Miastku, Karolina Grzegorzak Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Suchorzu, Sołtysi:  Irena Andrys, Janina Marcula-Kamińska, Halina Drobińska, Irena Augustyniak, Barbara Olkowska,  Mirosława Melchert, oraz byli Pracownicy Biblioteki Gminnej w Trzebielinie: Pani Katarzyna Staroszak i Urszula Stankiewicz, zaprzyjaźnieni Czytelnicy, młodzież szkolna i mieszkańcy.                                                                                                                                          

 Program uroczystości obejmował: przywitanie gości przez Dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, podsumowanie zadania Modernizacja i remont biblioteki i świetlicy w Suchorzu przez Wójta Gminy Trzebielino Tomasza Czechowskiego, rys historyczny Filii bibliotecznej w Suchorzu oraz krótką historię biblioteki w wersji multimedialnej przygotowaną przez bibliotekarkę Filii bibliotecznej w Suchorzu Iwonę Szczęsną, występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu, występ solistki z Trzebielina Pani Heleny Bodnar i słodki poczęstunek.

Po uroczystym przecięciu wstęgi goście mogli obejrzeć odnowiony obiekt.  Efekt jest imponujący, o czym przekonali się gości. Prace remontowe pod nazwą Modernizacja i remont biblioteki i świetlicy w Suchorzu prowadzone  w ramach działania Europejski Fundusz Rolny Na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, Operacja mająca na celu poprawę jakości życia na obszarach wiejskich, wspólfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania  Odnowa i Rozwój Wsi, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, rozpoczęły się 6 maja 2011 roku i trwały do końca lipca 2011 roku. Remont objął następujące prace: przebudowa pomieszczeń, wymiana instalacji sanitarnej, wodociągowej, elektrycznej, centralnego ogrzewania i wentylacji, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana posadzek, wymiana pokrycia dachowego,  docieplenie ścian zewnętrznych, elewacja budynku i zakup 16 regałów na książki do biblioteki. Koszt remontu wyniósł 500 963,92. Otrzymane dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi- 302 884,13 zł. Remont wykonała firma ERKABUD ze Słupska. W odnowionym budynku mieści się biblioteka, świetlica, sala z zapleczem kuchennym i kawiarnia.
Obchodzony jubileusz- 35. rocznicę istnienia Filii bibliotecznej w Suchorzu stał się miłą okazją do przekazania najserdeczniejszych życzeń i gratulacji dla Pani Dyrektor oraz Pracowników za działania w zakresie upowszechnienia książki i czytelnictwa. Jubileusz ten stworzył okazję do złożenia podziękowań ze strony biblioteki dla władz samorządowych, stowarzyszeń, instytucji za wieloletnią współpracę, za okazaną życzliwość oraz pomoc.  
Artystycznym dopełnieniem uroczystości było przedstawienia o książce i piosenki w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu, oraz solowy występ Pani Heleny Bodnar z Trzebielina. Akcentem wieńczącym uroczyste otwarcie i jubileusz był tort w kształcie książki i toast wzniesiony lampą szampana ufundowane przez Marzenę i Marka Andrzejewskich właścicieli kawiarni mieszczącej się w budynku. Ciasta domowego wypieku przygotowały mieszkanki Suchorza. Wszystkim zaangażowanym w przygotowania do uroczystości i uczestniczącym w spotkaniu składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy w nasze progi.

Zmieniony ( środa, 28 wrzesień 2011 )
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
©by Urzad Gminy Trzebielino

Projekt i wykonanie Ad-Sense.pl
tworzenie stron internetowych